Tävlingsprogram 2019

Datum

Tävling

Tävlingsplats

Arrangör

Kommentar

15 alt 22 Dec

Skinkpimpeln

Kornan

NSF

Tävlingsledare 073-7554257

 

 

 

 

 

05-jan

Norrtälje Serie 1

Fälaren

NSF

All fisk utom G/L

 

 

 

 

Tävlingsledare 073-7554257

06-jan

SM kval 1 Sth

 

Forellen

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12-jan

Norrtälje Serie 2

Sottern

NSF

All fisk utom G/L

 

 

 

 

Tävlingsledare 073-7554257

13-jan

SM kval 2 Sth

 

Södertälje

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

19-jan

Norrtälje Serie 3

Aspdalssjön

NSF

All fisk utom G/L

 

 

 

 

Tävlingsledare 073-7554257

20-jan

SM kval 3 Sth

 

Täby

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

26-jan

Rektangeln

 

Waxholm

 

27-jan

SM kval 4 Sth

 

Stäket

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

02-feb

Norrtälje Serie 4

Mälaren

NSF

Tävlingsledare 073-7554257

03-feb

DM Sth/Uppsala

 

Distriktet

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

09-feb

Norrtälje Serie 5/

Strödjan

NSF

Tävlingsledare 073-7554257

 

Sporrongkannan

 

 

 

 

 

 

 

 

10-feb

SM kval 5 Sth

 

NSF

Tävlingsledare 073-7554257

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16-feb

Norrtälje Serie 6

Erken

NSF

Tävlingsledare 073-7554257

17-feb

SM kvl 6 Sth

 

Enskede

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

23-feb

Norrtälje Serie 7

Ej bestämt

NSF

Tävlingsledare 073-7554257

24-feb

SM kval 7 Sth

 

Waxholm

 

 

 

 

 

 

02-mar

Norrtälje KM

Hemlig ort

NSF

Tävlingsledare 073-7554257

 

 

 

 

 

08-mar

Kälarne Cup

 

Jämtkroken

 

09-mar

Kälarne Cup

 

 

 

10-mar

Kälarne Cup

 

 

 

 

 

 

 

 

16-mar

SM

 

Luleå

 

17-mar

SM

 

Luleå

 

 

 

 

 

 

23-mar

Älvdalsmästerskap

Nässjön

 

 

24-mar

OS pimpel

Storhamrasjön

 

 

 

 

 

 

 

18-apr

Påskpimpel

 

 

 

19-apr

Påskpimpel

 

 

 

20-apr

Påskpimpel

 

 

 

21-apr

Påskpimpel

 

 

 

22-apr

Påskpimpel

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tävlingsprogram Pimpel 2018

Datum

Tävling

Tävlingsplats

Arrangör

Kommentar

06-jan

Norrtäje Serie 1

Syningen

NSF

Tävlingledare 073-7554257

07-jan

SM kval 1 Sth

 

Forellen

 

 

 

 

 

 

13-jan

Norrtälje Serie 2

Bottenfjärden

NSF

All fisk utom G/L räknas

 

 

 

 

Tävlingledare 073-7554257

14-jan

SM kval 2 Sth

 

NSF

Tävlingledare 073-7554257

 

 

 

 

 

20-jan

Norrtälje Serie 3

Erken

NSF

Tävlingledare 073-7554257

21-jan

SM kval 3 Sth

 

Täby

 

 

 

 

 

 

27-jan

REKTANGELN /

 

 

 

 

Norrtäle Serie 4

 

Täby

 

 

 

 

 

 

28-jan

SM kval 4 Sth

 

Waxholm

 

28-jan

Sporrongkannan

Strödjan

NSF

Tävlingledare 073-7554257

 

 

 

 

 

03-feb

Norrtälje Serie 5

Mälaren

NSF

Tävlingledare 073-7554257

04-feb

DM Uppsala / Sth

 

Distriktet

 

 

Ind / Lag

 

 

 

 

 

 

 

 

10-feb

SM Individuellt

Steningeviken

Stäket/Enskede

 

11-feb

SM Lag

Steningeviken

Stäket/Enskede

 

 

 

 

 

 

17-feb

Norrtälje Serie 6

Vällen

NSF

All fisk utom G/L räknas

 

 

 

 

Tävlingledare 073-7554257

18-feb

SM kval 5 Sth

 

Södertälje

 

 

 

 

 

 

24-feb

Norrtälje Serie 7

Saltsjön

NSF

Tävlingledare 073-7554257

25-feb

SM kval 6 Sth

 

Stäket/Enskede

 

 

 

 

 

 

02-mar

Kälarne Cup

 

Jämtkroken

 

03-mar

Kälarne Cup

 

Jämtkroken

 

04-mar

Kälarne Cup

 

Jämtkroken

 

 

 

 

 

 

10-mar

KM Norrtälje

Hemlig Plats

NSF

 

 

 

 

 

 

27-mar

Påskpimpel

 

 

 

28-mar

Påskpimpel

 

 

 

29-mar

Påskpimpel

 

 

 

30-mar

Påskpimpel

 

 

 

31-mar

Påskpimpel

 

 

 

01-apr

Påskpimpel

 

 

 

02-apr

Påskpimpel

 

 

 

 

 

 

 

 

Tävlingsprogram Mete 2017

14 maj 

 Norrtälje Metet  Norrtäljeån, Socitetsparken  1100-1400  
     

 

 

20 maj 

 Hasses Minne  Reningsverket

1000-1400 

 

 

 

 

 

 

10 maj 

 Kvällskula  Meddelas senatre

1830-2100 

 

17 maj 

Kvällskula 

Meddelas senare 

1830-2100 

 

31 maj 

Kvällskula  Meddelas senare 

1830-2100 

 

 

 

 

 

 

4-juni 

DM 

Södertäle 

 

 

 

 

 

 

 

9-10 juni 

22 timmars 

Bagghus Väddö 

 

 

4-6 aug 

SM för de som har kvalat 

Meddelas senare 

 

 

19 aug 

KM 

Meddelas senare 

 

 

Tävlingsprogram 2017 Pimpel

Norrtälje Sportfiskare Pimpel 2017